תלמידי כיתה יא' של ישיבת בני עקיבא ראשון לציון יצאו ל'מסע ישראלי'. "מטלטל ומעורר מחשבה", תיארו תלמידי השכבה את החוויה. המסע, שעסק בנושא "זהות ציונית דתית" נפתח במוזיאון ראשון לציון תוך חיבור של הבנים לעיר, למתיישביה הראשונים ובתוכם כותב "התקוה" נפתלי הרץ אימבר. המסע התפרס על פני ששה ימים, ועבר בין חבלי ארצנו. "הכוונה ליצור חשיפה כפולה" תיאר ראש הישיבה הרב אריאל רוקח את מטרת המסע, "פעם אחת חשיפה למקומות, אנשים ואתרים מעוררי השראה, ופעם שניה חשיפה לאני העצמי, למשפחתי לחברה שסביבי". מראשון נסעו הבנים לישובים פדואל ואיתמר שבשומרון, שם התנסו ברעיית צאן ובמפגש עם משפחות המתגוררות במקום. את המסע המשיכו ל"מקום" בתל אביב תוך בירור בזהות והגדרת הזהות העצמית. המסע עבר בירוחם, שדה בוקר, נחל חוורים ובחזיון האור קולי שבכפר עציון המתאר את סיפור גבורתם של בני הקיבוץ שמסרו נפשם על הגנת גוש עציון בואכה ירושלים.

גולת הכותרת, שבת בעיר העתיקה שבירושלים. "תפילה בביתו של הרב נבנצל הרב של הרובע היהודי – מעביר צמרמורת של קדושה בכל הגוף" תיאר עמנואל כתובים, תלמיד השכבה. במהלך השבת התפללו הבנים בכותל, סיירו במנהרות הכותל ובעיר דוד. "סיימנו במוצאי שבת במעגל שיח בו תיאר כל אחד ארוע, מפגש או חוויה שהיוו עבורו רגע משמעותי במסע" מספר הרב חנוך חיימוביץ' מנהל התיכון בישיבה, "מרגש היה לשמוע איך כל אחד לקח משהו מהמסע אל עצמו".

המסע הסתיים במפגש מרגש ביותר בבית המדרש של הישיבה. שם המתינו ההורים עמוסי מגדנות, ומתנות לבנים ולצוות כהוקרה על מסע משמעותי. "זה משהו של פעם בחיים" סיכמו תלמידי השכבה "אנו תקווה שיותיר את חותמו על אישיותנו."