מידעון ישיבת בני עקיבא ראשון לציון - פרשת יתרו תשע"ו

פרשת יתרו – אוהבי ה' מידה טובה


"לא תעשה לך פסל וכל תמונה אשר בשמים ממעל ואשר בארץ מתחת ואשר במים מתחת לארץ... פוקד עוון אבות על בנים על שלשים ועל רבעים לשונאי: ועושה חסד לאלפים לאוהבי ולשומרי מצוותי" (שמות כ', ג' – ה')
ובמדרש על הפסוק דרש רבי נתן: "לאוהבי ולשומרי מצותי אלו שהם יושבים בארץ ישראל ונותנים נפשם על המצות מה לך יוצא ליהרג? על שמלתי את בני, מה לך יוצא להישרף? על שקראתי בתורה, מה לך יוצא להיצלב? על שאכלתי את המצה...המכות האלה גרמו לי לאהב לאבי שבשמים"
השילוב בין הישיבה בארץ לבין מסירות הנפש על קיום המצות מזכה את המקיים בתואר "אוהב" של הקב"ה.
מהי מסירות נפש זו? מבאר הרמב"ן בשם המדרש כי הנכונות של היהודים להיהרג על קיום המצוות. 
בדורנו, דור הגאולה, ניתן לחדד את המסר של המדרש לחיים – עצם הנכונות לחיות בארץ. על אף הסכנות, על אף שנאת אויבינו וניסיונם המתמיד לקפח את חיינו, העובדה שאיננו מוותרים, שאנו מתעקשים לכונן בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, להוות סמל דוגמא ומופת לעולם כולו לחיים מוסריים, ערכיים לצד התקדמות טכנולוגית וחברתית אדירה אלה מהווים הלכה למעשה חיים של אוהבי ה'.
התורה מבטיחה חסד לאוהבי ה'. מי שחי חיים פשוטים, לומד, עובד, מגדל את עצמו, משפחתו וילדיו וכל זאת לאור דרכה של תורה בארץ ישראל – זוכה להבטחה של מידה טובה המרובה ממידת פורענות וכדברי חז"ל במסכת סוטה – כי "מדה טובה מרובה על מדת פורענות" שכן מדת פורענות לארבעה דורות ואילו מידה טובה לאלפים.

 

 

 

שבת שלום,

הרב אריאל רוקח

ראש הישיבה

 

 

 

 

 

 

 

יום גיבוש לרמי"ם

הרמי"ם יצאו ליום גיבוש בשומרון, במהלכו ערכו תצפית בהר כביר ושמעו שיחות מפי הרב אליעזר מלמד ומפי הרב מיכאל פואה ראש ישיבת חיצים על סוגיות חינוכיות בעידן של היום.

ט"ו בשבט חג לאילנות

 

השבוע התקיימו סדרי ט"ו בשבט בכיתות, במהלכן למדו על מעלתה וחשיבותה של ארץ ישראל, ובנוסף טעמו והתכבדו מפירות הארץ.

תלמידי י"א בשבוע ישיבה

תלמידי כיתות י"א יצאו לשבוע ישיבה ראשון. זאת לאחר שעברו הכנה בנושא באמצעות מעגלי שיח עם ראש הישיבה הרב אריאל, הרב איתן והרב חנוך. 

מבחני הבגרות

 

השבוע נבחנו תלמידי התיכון בבחינה בהיסטוריה

אנו מאחלים הצלחה רבה לכל התלמידים!!!

מלווה מלכה, חנוכת ארון הקודש וחלוקת פרסים לתלמידים מצטיינים  

 

הורים, תלמידים, נציגי העיר ואורחים רבים השתתפו במוצאי שבת שעבר פרשת בשלח במלווה מלכה מיוחד אשר התקיים בבית המדרש בישיבת בני עקיבא ראשון לציון. במהלך האירוע נחנך ארון הקודש בישיבה שנתרם על ידי דוד ורוויטל איינהורן, הוריו של יהונתן הי"ד בוגר הישיבה, שנפל במלחמת לבנון השניה. ונחנך תיבת ספר תורה, תרומת זהבה ויהודה דויטש, סביו של אסף מוטאי תלמיד בישיבה.

עוד במהלך האירוע חולקו פרסים לתלמידים מצטיינים "בשבוע שכולו תורה". שבוע שכולו תורה, שמתקיים בכל שנה בישיבה ובמהלכו כלל תלמידי הישיבה, עוסקים אך ורק בלימוד תורה. הפרסים נתרמו על ידי ציון וזיוה שריקי הוריו של החייל דוד הי"ד, תלמיד הישיבה שנפל בירושלים בשער האריות בשנת 2008.

במהלך האירוע דיברו ראש הישיבה הרב רוקח, מיכל קלדרון חברת מועצת העיר ומחזיקה תיק החינוך, דוד איינהורן, ציון שריקי, הרב ישי ליסנר, הרב של מושב גמזו, רעות גיאת מנהל מרחב במרכז ישיבות בני עקיבא והרב שלמה לוי ראש ישיבת ההסדר בראשון לציון.

לאחר האירוע בבית המדרש חולקו תעודות המחצית בכיתות.

שנזכה בע"ה להגדיל תורה ולהאדירה ושכל מעשינו יהיו לשם שמים!

 

 

בברכת שבת שלום ומבורך!

בית הישיבה

ישיבת בני עקיבא ראשון לציון
כתובת: רחוב הרב נורוק 10,ראשון לציון 75629
טלפון : 03-9511963
פקס: 03-96511870

דוא”ל: yeshivabar@gmail.com
אתר אינטרנט: www.ybarl.co.il